Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe powstało w wyniku przekształcenia Rejonu Dróg Publicznych w Piszu w 1992 r.


Rejon Dróg Publicznych był jednostką budżetową, której głównym zadaniem była modernizacja dróg krajowych i wojewódzkich z funduszy przeznaczonych na ten cel przez Dyrekcję Okręgową Dróg Publicznych.


W dniu 1.01.1992 r. Minister Transportu powołał przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe (PDM). Właścicielem przedsiębiorstwa był Skarb Państwa. Przedsiębiorstwo przejęło większość pracowników z RDP, sprzęt do produkcji oraz część majątku trwałego. PDM musiało utrzymać się z przychodów uzyskanych z produkcji własnej co wymusiło rozszerzenie zakresu usług i konieczność zdobycia inwestorów spoza administracji drogowej.


Ustawa o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych umożliwiła załodze wykupienie na własność przedsiębiorstwa. W tym celu w dniu 1 stycznia 2000 roku utworzona została spółka pod nazwą Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka z o.o.

Spółkę utworzyła dawna załoga PDM z udziałem min. 20% kapitału zewnętrznego wymaganego przez ustawę. W chwili obecnej 4449 udziałów asymetrycznie rozkłada się na 34 udziałowców.

                  


 

Dane kontaktowe:

                                      "Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe” w Piszu Sp. z o.o.
                                                               ul. Czerniewskiego 2
                                                                     12-200 Pisz

                                          NIP 849-14-32-812            REGON 510870025

                                          Tel.: 87 423 25 28            Fax: 87 423 25 28
                                                     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.